Materiał z kategorii: MĄDRE BENEFITY

Kamil Kałdowski: wellbeing w ofercie ubezpieczeń dla pracowników [Kongres Kadry]

Jak w trudnych dla zdrowia pracowników czasach pracodawca może zadbać o ich wellbeing?

Podczas wiosennego Kongresu Kadry (30-31 maja 2022) rozmawialiśmy o tym, jak HR odnajduje się w „hybrydowym świecie”. Jednym z elementów tej dyskusji, o kluczowym znaczeniu, jest szeroko rozumiany dobrostan pracowników.

Dlatego bardzo cieszymy się, że wśród praktyków, prelegentów Kongresu Kadry znalazł się Kamil Kałdowski z Funk International Polska. Przedstawił on najlepsze praktyki w obszarze wellbeingu z punktu widzenia ubezpieczeń dla pracowników.

Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR? Sprawdź koniecznie! Już dziś dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

Trudne czasy wymagają odważnych działań

Ekspert rozpoczął między innymi o tym, jak zmieniło się nasze życie w ostatnich miesiącach – oraz życie naszych pracowników. Wskazywał na poważne konsekwencje tych zmian, zwłaszcza w obszarze zdrowia psychicznego.

Z praktycznego punktu widzenia przekłada się to oczekiwania pracowników. 72,6 proc. pracowników uważa, że ich pracodawca powinien wprowadzić benefity związane z kondycją psychiczną. Wśród takich benefitów wskazuje się najczęściej możliwość anonimowych konsultacji z psychologiem lub terapeutą.

Kamil Kałdowski przedstawił następnie konkretne rozwiązania związane z polityką benefitową, które pomagają budować świadomość wellbeingową wśród pracowników. Wskazał również na to, jaką rolę w tym obszarze pełni broker ubezpieczeniowy.

Kamil Kałdowski

Dyrektor Rozwoju Sprzedaży Ubezpieczeń Osobowych w Funk International Polska.

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz certyfikowany broker ubezpieczeniowy i ekspert w dziedzinie ubezpieczeniowych benefitów pracowniczych.

Od ponad 12 lat specjalizuje się w projektowaniu, przygotowywaniu i wdrażaniu programów ubezpieczeniowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi do zarządzania benefitami.

Kamil Kałdowski: wspierająca rola brokera

O czym jeszcze w swoim wystąpieniu mówił Kamil Kałdowski?

  • Jak możemy – jako pracodawca – wesprzeć naszych pracowników?
  • Jak dopasować ubezpieczenia osobowe do zmieniających się potrzeb pracowników?
  • Dlaczego współpraca z brokerem ma sens? Jakie są największe wyzwania i zalety takiej współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia całości wystąpienia!

Zielone jest dobre i się opłaca!

Nawet w trudnych gospodarczo czasach, firmy powinny działać ekologicznie i odpowiedzialnie. Z kilku powodów.

Po pierwsze, ochrona środowiska jest ważna, zwłaszcza dla przyszłych pokoleń. Dalej: to się po prostu opłaca. Firmy, które działają ekologicznie, mają większą szansę na pozyskanie klientów. Po trzecie: przyciągają najlepsze talenty.

W nadchodzącej edycji konferencji „Zdrowie i benefity” poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, jak zielony HR może wdrażać idee ekologiczne w swojej firmie.

Zostań partnerem naszego serwisu!

To jedno z miejsc, w którym nasi Czytelnicy zobaczą Twoje logo i przeczytają informacje o Twojej firmie. Jeśli więc chcesz dotrzeć do praktyków HR ze swoim przekazem, daj nam znać. Wystarczy, że napiszesz na wspolpraca@meetandgrow.pl

LinkedIn
Facebook
Twitter