Zdrowie i benefity logo

2. edycja spotkania „Zdrowie i benefity”

Zielone zdrowie.
Odpowiedzialne benefity

15 czerwca 2023 | online

  • 00dni
  • 00godzin
  • 00minut

Wyzwanie

Ekologia? Są ważniejsze tematy!

W czasach gospodarczych niepewności trudno mówi się o ideach – choćby o ekologii. Niełatwo upominać się także o wartości; jak branie odpowiedzialności za ślad, jaki nasz biznes zostawia w świecie.

Jednocześnie wielu praktyków i praktyczek HR obawia się podejmowania i promowania tych tematów. Boją się krytycznej oceny przełożonych i uwag o (nie)zajmowaniu się priorytetami. To znak, że w firmie wiele jest do zrobienia w kwestii biznesowego rozumienia znaczenia działań ekologicznych. Że tu właśnie pojawić się musi tzw. zielony HR.

W dyskusjach dotyczących benefitów, przestrzeni pracy, kultury organizacyjnej brakuje wątków ekologicznych. Za mało jest także myślenia o tym, jak decyzje w tych sprawach wpływają na środowisko i samych pracowników. Zbyt często ograniczamy się do drobnych, wizerunkowych działań, oderwanych od strategii całej organizacji.

Czas to zmienić! I nie będzie na to lepszego czasu niż dziś. Dlaczego? Działania ekologiczne trzeba traktować w kategoriach inwestycji, nie kosztu. To się po prostu opłaca!

Rozwiązanie

Zielony HR się po prostu opłaca!

Nawet w trudnych gospodarczo czasach, firmy powinny działać ekologicznie i odpowiedzialnie. Z kilku powodów.

Po pierwsze, ochrona środowiska jest ważna, zwłaszcza dla przyszłych pokoleń. Działania proekologiczne mogą pomóc w zachowaniu czystych wód, powietrza i gleby, co jest kluczowe dla zdrowia i dobrobytu przyszłych pokoleń.

Po drugie, to się po prostu opłaca. Firmy, które działają ekologicznie, mają większą szansę na pozyskanie i utrzymanie klientów. Coraz bardziej cenią organizacje rzeczywiście działające fair – a nie tylko te, które te wartości deklarują.

Po trzecie wreszcie: ekologiczne, odpowiedzialne podejście przyciąga najlepsze talenty. Jak pokazują liczne badania, to postawa i decyzje firmy w tych obszarach jest jedną z kluczowych zmiennych w podejmowaniu decyzji o wyborze pracodawcy.

W nadchodzącej edycji konferencji „Zdrowie i benefity” będziemy szukali odpowiedzi na pytanie o to, jak konkretnie zielony HR może wdrażać idee ekologiczne w swojej firmie.

2305 2ZB Zielone zdrowie

Czym jest Zdrowie i benefity

Więcej niż konferencja!

„Zdrowie i benefity” to praktyczna konferencja, która powstała na bazie naszych wieloletnich doświadczeń w obszarze benefitów pozapłacowych i działań prozdrowotnych w firmach. Jest połączeniem dwóch dotychczasowych marek wydarzeń: Forum Zdrowie Pracownika oraz forum Meetbenefit.

Konferencja odbywa się czterokrotnie w ciągu roku – dwukrotnie stacjonarnie i dwukrotnie zdalnie. Jest w stu procentach nastawiona na praktyczne tematy i gotowe do wdrożenia rozwiązania. Poruszane w poszczególnych edycjach wątki wybierane są przy współpracy ze społecznością uczestników oraz naszą radą mentorską.

Skondensowana formuła to prawdziwa pigułka wiedzy dla uczestników. Zapewniamy również przegląd rozwiązań benefitowych i prozdrowotnych – w specjalnej części expo – a także mądry, angażujący networking.

Kto organizuje Zdrowie i benefity?

„Zdrowie i benefity” tworzy meet&grow – marka wydarzeń biznesowych. Tworzymy platformy nawiązywania współpracy między praktyczkami i praktykami HR oraz wymiany poglądów i doświadczeń.

Obok „Zdrowie i benefity” organizujemy przede wszystkim Kongres Kadry, najważniejsze spotkanie polskiej branży HR. Wydajemy także serwis branżowy StronaKadry.pl oraz najlepszy newsletter dla HR w Polsce.

Właścicielem marki meet&grow jest spółka Dreamcast.

Zdjęcia z poprzedniej edycji 👇

Dlaczego warto tu być?

Ważny aktualny temat

Zielony HR i odpowiedzialność biznesowa nie są tematami, o których przyjemnie dyskutuje się na uniwersyteckich zajęciach. Mają one bezpośrednie przełożenie na dzisiejsze realia pracy HR. Potrzebujesz więc najświeższej wiedzy i sprawdzonych rozwiązań!

100% praktyki!

Naszą ideą jest stuprocentowe nastawienie na prezentacje rozwiązań gotowych do wdrożenia w Twojej firmie. Jako uczestnik/-czka spotkania masz dostęp do najświeższej wiedzy i sprawdzonych „kejsów”. Pokazujemy, co działa, a czego warto unikać. Ucz się na zwycięstwach i porażkach innych!

Szanujemy Twój czas

U nas nie ma wystąpień „zapełniaczy” i „spiczów” specjalistów od wszystkiego. Wydarzenie ma skondensowaną, dynamiczną i różnorodną formułę. Pokazujemy Ci również powiązane z tematem edycji produkty i usługi najlepszych dostawców. Zwięźle i na temat – to nasza gwarancja jakości!

Szczegóły wydarzenia

Data i godzina spotkania
15 czerwca 2023 (czwartek), 9:00-13:30

Miejsce
Konferencja zdalna, realizowana na platofrmie Eventory

Jakie tematy będziemy poruszać

Podczas tej edycji spotkania „Zdrowie i benefity” nie zabraknie praktycznych tematów i opisów wdrożeń. Nasze wydarzenie dla HR to jednak nie tylko spotkanie z praktykami – nasze zaproszenie przyjęli także goście specjalni! Prelegentki i prelegenci zapewnią dawkę praktycznej wiedzy i zastrzyk niezbędnej inspiracji. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi tematami edycji oraz pełną agendą na stronie z biletami (przycisk poniżej).

HR: zielony i odpowiedzalny lider

Jak brać odpowiedzialność za swoje działania i uczyć tego innych.

Dlaczego zaangażowanie w ważne tematy społeczne jest dziś tak ważne.

Biznesowe podstawy rozmów o ekologii – jakich argumentów używać.

Zielona kultura

Poznaj przykłady firm, które ekologię mają wpisaną w swoje działania z obszaru wellbeingu i benefitów.

Zielona kultura w praktyce – jak edukować i wdrażać konkretne działania.

Zielone biuro

Jak budować postawy odpowiedzialności i ekologii w miejscu pracy.

Poznaj przykłady firm, które mają dojrzałe podejście do tematu – wykraczające poza segregację śmieci czy pojemniki na baterie.

Biznes i wartości

Jaką rolę pełni HR w czasach zielonej rewolucji i jakie stoją przed nim wyzwania.

Dlaczego mamy kłopot z rozmawianiem "biznesowo" na tematy związane z ważnymi wartościami – i jak sobie z tym poradzić.

Partnerzy Zdrowie i benefity

partnerzy

partnerzy wspierający

Zostań partnerem Zdrowie i benefity!

Obecność w roli Partnera daje możliwość dotarcia do wyjątkowej grupy uczestników, a przez to:

🟠 nawiązania kontaktu z decydentami zakupu produktów i usług personalnych – bardzo starannie dobieramy grupę uczestników, wśród których znajdziesz wyłącznie praktyków HR,

🟠 budowania i utrwalania pozytywnego wizerunku marki poprzez wystąpienia eksperckie i prezentacje produktowe – pomożemy Twojej firmie pokazać się z najlepszej strony,

🟠 poznania środowiska menedżerów personalnych oraz aktualnych trendów i wyzwań branży – rozwijaj także swoje kompetencje i poszerzaj własne horyzonty,

🟠 wspierania możliwości organizacji najważniejszego forum wymiany doświadczeń i wiedzy w polskiej branży HR – dzięki Twojemu wsparciu wydarzenie może się odbywać!

Jesteśmy dla Ciebie!

Masz pytania odnośnie biletów, programu, prelekcji? Napisz do nas!

Natalia Plata meet&grow

Natalia Plata

513 280 411