Kongres Kadry logo

40. edycja Kongresu Kadry

PRACA:
OD KULTU...
DO KULTURY

21 – 22 października 2023 | Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

  • 00dni
  • 00godzin
  • 00minut

38 Kongres Kadry – wśród prelegentów:

Małgorzata Bieniaszewska

Małgorzata Bieniaszewska

Właścicielka w MB Pneumatyka

Maja Chabińska-Rossakowska

Head of HR w ING Bank Śląski

dr Natalia Dernowska-Żaczyk

Dyrektor ds. HR w Grupa Hasco

Joanna Radosławska

Head of HR Representative GE w ZF Group

Justyna Górniak

Chief Growth Officer w Papaya Films

Marta Paleczna

People & Diversity Partner w Papaya Films

Paulina Zasempa

People Country Lead – Poland and CEE w SD Worx Poland

o 40. kongresie kadry...

„Kultura pracy to to, jak pracownik czuje się w niedzielę wieczorem, myśląc o pójściu do pracy w poniedziałek” Jeff McKeon 

praca nie jest celem samym w sobie 

Dla młodego pokolenia, które zaczyna swoją drogę na rynku pracy, praca nie jest celem samym w sobie. Praca nie jest najwyższą wartością. Młodzi odrzucają kult pracy skoncentrowany na przyszłości, na gromadzeniu rzeczy materialnych, na odkładaniu na emeryturę. 
Dzisiaj młodzi są jak łowcy skoncentrowani na tym co tu i teraz. Chcą dobrze wykorzystać relacje, które budują w środowisku pracy, efektywnie wykorzystać czas, który mają poza pracą, stawiają na rozwój nie tylko zawodowy itp.
Ta zmiana podejścia dotyczy również wielu przedstawicieli starszych pokoleń, którzy w wyniku doświadczeń zweryfikowali swoje podejście do tematu pracy. 

praca jest środkiem do osiągnięcia celu 

Praca jest środkiem do osiągnięcia celu. Celem jest szeroko pojęty rozwój i poczucie sensu. Dla pracowników myślących w ten sposób, nie są istotne wyniki firmy, dla której pracują. Ważniejsze jest ich osobiste samopoczucie, wartości, z którymi się utożsamiają. Ta totalna zmiana podejścia do pracy, bez nadgodzin, bez pracy za wszelką cenę, ma ogromny wpływ na zmianę kultury organizacyjnej. Pomimo zmieniającego się podejścia do pracy kult pracy nadal ma się całkiem dobrze. Nadal Polacy są jednym z najbardziej przepracowanych narodów.
Czy młode pokolenie zrewolucjonizuje podejście do pracy i wymusi nowe reguły gry?
Czy zasady oparte o partnerskie podejście w miejscu pracy staną się realnie częścią kultury pracy w Polsce? 

wyzwanie pracodawców 

Zmiana podejścia do pracy: OD KULTU DO KULTURY, jest wyzwaniem dla pracodawców. Wyzwaniem poszukiwania rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby pracowników i jednocześnie zapewnią rozwój firmy i osiąganie oczekiwanych wyników.  

o tym będziemy rozmawiać 

40. jubileuszowa edycja Kongresu Kadry to moment, w którym chcemy na chwilę się zatrzymać.
SPOJRZYMY WSTECZ, co najmniej o 20 lat i zobaczymy, co się zmieniło w podejściu do pracy, jak zmienili się menedżerowie, jak ewoluowała rola działów HR.
ZATRZYMAMY SIĘ TU I TERAZ. Zastanowimy się, co możemy zmienić już dzisiaj i jak to zrobić.
I wreszcie POPATRZYMY W PRZYSZŁOŚĆ. Porozmawiamy o tym, jakich zmian w środowisku pracy nie unikniemy i jak to wszystko poukładać, aby robić biznes i aby praca nie była celem samym w sobie. 

STRUKTURA KONGRESU

DZIEŃ PIERWSZY, 21.10 | 9:00 – 17:00
Jedna wspólna ścieżka dla wszystkich – PRACA: OD KULTU DO KULTURY.
Sesje plenarne. Wystąpienia eksperckie. Dyskusje. 

DZIEŃ DRUGI, 22.10 | 9:00 – 17:00

Rano trzy równoległe ścieżki do lunchu. 

 

Lekcje z przeszłości: czerpiemy z doświadczenia

W tej ścieżce m.in. o rozwijaniu nowych kompetencji, reskillingu i upskllingu, nowej jakości komunikacji z pracownikami, o tworzeniu przestrzeni na rozwój, dbaniu o dobrostan pracowników

 

Tu i teraz: dzisiejsze wyzwania 

W tej ścieżce m.in. o przywództwie empatycznym, etyce w pracy, wyzwaniach w utrzymaniu talentów, transparentności wynagrodzeń, zarządzaniu danymi pracowników, różnorodności, równości i włączaniu

 

Przyszłość: HR zwinny i przygotowany! 

W tej ścieżce m.in. o cyfryzacjaibiznesu, automatyzacji pracy, humanizacji biznesu, innowacyjnych narzędziach HR, wykorzystaniu AI, analizie danych w HR, mentoringu, roli HR w przyszłości. 

Po lunchu sesje plenarne z gośćmi specjalnymi.

 

Partnerzy 40. Kongresu Kadry

Czym jest Kongres Kadry?

Więcej niż konferencja!

Kongres Kadry to wyjątkowe wydarzenie na mapie polskich spotkań branżowych – to prawdziwe święto HR!

Konferencja odbywa się dwa razy w ciągu roku: wiosną i jesienią. Za nami już 39 edycji! To tysiące prelekcji, warsztatów, spotkań i aktywności integrujących praktyków i praktyczki.

Zbliżająca się, 40. edycja Kongresu Kadry będzie miała wyjątkową formułę łączącą najlepsze aspekty spotkania stacjonarnego: inspirujące wystąpienia i studia przypadków.

Kto organizuje Kongres Kadry?

Kongres Kadry tworzy meet&grow – marka wydarzeń biznesowych. Tworzymy platformy nawiązywania współpracy między praktyczkami i praktykami HR oraz wymiany poglądów i doświadczeń.

Obok Kongresu Kadry organizujemy między innymi konferencję Zdrowie i Benefity, w całości poświęconą tematyce wellbeingu i świadczeń pozapłacowych. Wydajemy także serwis branżowy StronaKadry.pl oraz najlepszy newsletter dla HR w Polsce.

Właścicielem marki meet&grow jest spółka Dreamcast.

Dlaczego warto tu być?

Ważny, aktualny temat

Przyszłość - jest tematem, o którym przyjemnie dyskutuje się nie tylko na uniwersyteckich zajęciach. Ma on bezpośrednie przełożenia na dzisiejsze realia naszej pracy. Potrzebujesz najświeższej wiedzy i sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz je podczas Kongresu.

Wyjątkowa formuła

Kongres realizujemy wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie organizacji wydarzeń dla HR. Łączymy najlepsze praktyki spotkań stacjonarnych.To połączenie wartościowego networkingu inspiracji z praktycznymi case study i warsztatami.

Bez gadających głów

Do współtworzenia programu Kongresu zapraszamy wyłącznie sprawdzonych praktyków i praktyczki. Jeśli inspirujemy - to tylko z najlepszymi! Zapraszamy też ludzi ze świata nauki i biznesmenów z krwi i kości - warto czerpać wiedzę od najlpszych!

Szczegóły wydarzenia

Data spotkania

23-24 października 2023

Miejsce
CNK, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

Zostań partnerem Kongresu Kadry!

Obecność w roli Partnera daje możliwość dotarcia do wyjątkowej grupy uczestników, a przez to:

🟠 nawiązania kontaktu z decydentami zakupu produktów i usług personalnych – bardzo starannie dobieramy grupę uczestników, wśród których znajdziesz wyłącznie praktyków HR,

🟠 budowania i utrwalania pozytywnego wizerunku marki poprzez wystąpienia eksperckie i prezentacje produktowe – pomożemy Twojej firmie pokazać się z najlepszej strony,

🟠 poznania środowiska menedżerów personalnych oraz aktualnych trendów i wyzwań branży – rozwijaj także swoje kompetencje i poszerzaj własne horyzonty,

🟠 wspierania możliwości organizacji najważniejszego forum wymiany doświadczeń i wiedzy w polskiej branży HR – dzięki Twojemu wsparciu wydarzenie może się odbywać!

Chcesz zostać partnerem 40. Kongresu Kadry?

Magdalena Damrath
Business Development Manager

+48 504 129 245

magdalena.damrath@meetandgrow.pl

Jesteśmy dla Ciebie!

Masz pytania odnośnie biletów, programu, prelekcji? Napisz do nas!
hr@meetandgrow.pl