Cyfrowa przemiana HR: jak automatyzacja zmienia pracę działu HR i całej firmy

Cyfrowa transformacja procesów HRowych wpływa na pracę w dziale HR, ale także na całą firmę.

Automatyzacja pozwala m.in. na efektywne przechowywanie i przetwarzanie dokumentów związanych z pracownikami – usprawnia zarządzanie dokumentami. Może znacznie przyspieszyć proces rekrutacji – systemy mogą analizować CV, przeprowadzać wstępne selekcje i harmonogramować rozmowy kwalifikacyjne. W obszarze oceny pracowniczej, umożliwia regularne monitorowanie wyników pracowników. Systemy mogą generować raporty, śledzić cele i wskaźniki wydajności. 

Powyższe to tylko niektóre z czynności, które mogą zostać zautomatyzowane, a dzięki temu dział HR może skupić się na bardziej strategicznych zadaniach. 

Cyfryzacja procesów może zmienić wiele, ale związanych jest z nią również wiele wyzwań, takich jak: obawy związane z prywatnością danych, koszty wdrożenia, zmiana kultury organizacyjnej rozumiana jako wdrożenie nowych standardów pracy i wiele innych. 

O największych wyzwaniach w obszarze digitalizacji procesów HR, rozmawialiśmy podczas EXPO HR w lutym 2024 r. z ekspertami z ADP Polska, globalnego lidera branży kadrowo-płacowej – Anną Barbachowską (HR Director) i Marcinem Mika (Client Success & Payroll Service Delivery Director) oraz z Martą Ogrodnik, Payroll & Compliance Senior Manager w Grupa Amrest. 

Zapraszamy do wysłuchania krótkiej rozmowy.