Materiał z kategorii: ZARZĄDZANIE HR

Uprzedzenia w rekrutacji: jak je eliminować (prelekcja z Kongresu Kadry)

Uprzedzenia w rekrutacji mogą pokrzyżować Twoje plany. Jak się przed nimi bronić?

Jakie myśli towarzyszą Ci, kiedy rozpoczynasz proces rekrutacyjny? Jak definiujesz jego sukces? Co jest dla Ciebie ważniejsze: szybkie zamknięcie czy dokładny wybór najlepszego kandydata?

Wysoko oceniana prelekcja!

Jakichkolwiek udzielasz odpowiedzi na powyższe pytania jedno jest pewne: rekrutacja to wymagający i czasochłonny proces. Pomagamy sobie nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wykorzystujemy lekcje ze rosnącego doświadczenia… Czekają nas jednak wyzwania – czasem z takich niebezpieczeństw nie zdajemy sobie nawet sprawy. Są to między innymi uprzedzenia w rekrutacji.

Znasz już nasz cotygodniowy newsletter dla ambitnych praktyków HR? Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

Podczas 33. edycji Kongresu Kadry, Danny Stacy, Senior Recruitment Evangelist w firmie Indeed pokazywał jak ludzkie i systemowe wady prowadzić mogą do przeoczenia lub niezamierzonego wyeliminowania wielkości. Podzielił się bardzo konkretnymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak eliminować uprzedzenia z rekrutacji, a przez to zatrudniać najlepszych, tworzyć sprawiedliwe procesy zatrudniania i osiągać doskonałość.

Z zapisu prelekcji dowiedzieć można się między innymi jak:

  • zidentyfikować niedoskonałości i niespójności w procesie rekrutacji,
  • opracować strategie rekrutacyjne, które przewidują wyniki,
  • wspierać kulturę różnorodności i integracji.

Wystąpienie prowadzone było w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. Cieszyło się ogromnym zainteresowaniem: w pięciostopniowej skali zostało przez uczestników Kongresu ocenione na 4,89!

Danny Stacy

Danny Stacy, Senior Recruitment Evangelist, Indeed

Jako ewangelista ds. rekrutacji w zespole Employer Insights, Danny dzieli się historią firmy Indeed, łącząc dane platformy z analizą trendów w branży, aby wprowadzić w życie wartość programów I rozwiązań firmy, pomagając firmom w optymalizacji ich taktyk rekrutacyjnych.

CZAS NA ODWAŻNY HR!

Już w dniach 25-27 października br. odbędzie się Kongres Kadry. 34. już edycja święta HR-u przebiegnie pod hasłem SIŁA. ODWAGA. UCZCIWOŚĆ. Porozmawiamy o kluczowych dla Kadrowiczek i Kadrowiczów obszarach: silnych zespołach, menedżerskiej odwadze i uczciwości w działaniu. Sprawdź szczegóły. Nie może Cię tam zabraknąć!

Uprzedzenia w rekrutacji: wybrane slajdy

33KK Dany Stacy Uprzedzenia w rekrutacji A
33KK Dany Stacy Uprzedzenia w rekrutacji B

Zostań partnerem naszego serwisu!

To jedno z miejsc, w którym nasi Czytelnicy zobaczą Twoje logo i przeczytają informacje o Twojej firmie. Jeśli więc chcesz dotrzeć do praktyków HR ze swoim przekazem, daj nam znać. Wystarczy, że napiszesz na wspolpraca@meetandgrow.pl

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter