Materiał z kategorii: ZARZĄDZANIE HR

Czas na odważny HR: taka była 34. edycja Kongresu Kadry!

Bilsko 40 ekspertów i praktyków, wysokie oceny wystąpień. I ogólna zgoda: warto rozmawiać o tym, że czas na silny, uczciwy i odważny HR!
Grafika do tekstu Odważny HR 34KK

W listopadzie 2021 odbyła się już 34. edycja Kongresu Kadry. To święto praktyków HR, święto Kadry! Hasło tej edycji brzmiało: Siła, odwaga uczciwość. Była to doskonała okazja do rozmów o tym, czym te wartości są i jak praktycznie je realizować.

Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR? 

Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

Odważny HR rozmawia i działa

Monika Nowacka- Şahin, dyrektorka programowa Kongresu Kadry i CEO marki meet&grow, zapraszała praktyków HR do celebracji wartości o kluczowym znaczeniu. Pokazywała, że dziś jest najlepszy czas, aby rozmawiać o tym, jak potrzebny jest odważny HR.

Podczas naszych wydarzeń – w tym Kongresu Kadry – staramy się łączyć dwie rzeczywistości. Z jednej strony: nowoczesność. Prezentujemy innowacyjne rozwiązania czy inspirujące przykłady wdrożeń nowych idei. Druga rzeczywistość to coś, co nazywamy fundamentami. To nieustanne przypominanie, dlaczego HR jest tak wyjątkowym obszarem biznesowym – mówiła.

Tak też było podczas tego Kongresu Kadry. Obok aktualnych tematów – jak praca hybrydowa, zdrowie w organizacji czy instytucja sygnalisty – mówiliśmy o etyce w działaniu czy silnych zespołach. Odważny HR owy kontekst ubogacali goście z odmiennych światów. Ta wielość kontekstów była zawsze wyróżnikiem Kongresu Kadry.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z 34. edycji Kongresu Kadry. Pokazujemy w nim trochę ujęć od kuchni.

Nie byłoby Kongresu bez gości i partnerów

Na wirtualnej scenie Kongresu Kadry stanęło blisko 40 gości. Byli to nie tylko praktycy HR, ale także eksperci w swoich obszarach oraz goście specjalni. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się mini-wykłady Tadeusza Gadacza, filozofa, profesor w AGH w Krakowie. Otwierały one każdy dzień Kongresu i mocno pobudzały intelektualnie. Dostały one maksymalną ocenę od uczestników (5.0 w pięciostopniowej skali). Podobnym zainteresowaniem i maksymalnymi notami cieszyły się wystąpienia Michała Worocha („Wheelchairtrip – 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę”) oraz Sylwii Królikowskiej na zakończenie Kongresu („Jak mieć odwagę być silnym i uczciwym – z przesłaniem dla HR”).

Średnia ocen wszystkich wystąpień wyniosła 4,6. Jesteśmy dumni, że tak wysoko oceniony został program merytoryczny Kongresu!

W sposób szczególny dziękujemy firmom, które wsparły nas w realizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Ambitny i odważny HR wspierali z nami: Benefit Systems, Grupa ODITK, GTD Polska, House of Skills, Indeed, Kinnarps Polska, SmartLunch, Teta HR (Unit4 Polska), Domański Zakrzewski Palinka, eTutor, Maroney, Medicover Zdrowa Firma, Solution Sp. z o.o., Sun & Snow, Wellbeing Polska, CoachWise, Experience Institute, Instytut Kontekstów Pracy, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Finanse, Poradnik Przedsiębiorcy. Dziękujemy!

Zielone jest dobre i się opłaca!

Nawet w trudnych gospodarczo czasach, firmy powinny działać ekologicznie i odpowiedzialnie. Z kilku powodów.

Po pierwsze, ochrona środowiska jest ważna, zwłaszcza dla przyszłych pokoleń. Dalej: to się po prostu opłaca. Firmy, które działają ekologicznie, mają większą szansę na pozyskanie klientów. Po trzecie: przyciągają najlepsze talenty.

W nadchodzącej edycji konferencji „Zdrowie i benefity” poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, jak zielony HR może wdrażać idee ekologiczne w swojej firmie.

Zobacz wybrane prelekcje!

Uczestnicy Kongresu Kadry mogą oglądać zapisy wszystkich prelekcji do 30 listopada. Wszyscy dostali też małą książeczkę z notatkami z każdego wystąpienia. To bardzo przydatne narzędzie, jeśli chce się do jakieś myśli szybko wrócić.

Aby zaś dać Wam poczuć „smak” Kongresu, udostępniamy kilka prelekcji oraz notatek z Kongresu. Znajdziecie je w tym miejscu:

Już niedługo poinformujemy o planach na kolejne edycje Kongresu Kadry. Premierowo o naszych projektach dowiadują się czytelniczki i czytelnicy newslettera dla praktyków HR. Zachęcamy do zapisania się!

Czy pamiętasz z artykułu...

Jaka była średnia ocena wszystkich prelekcji 34. Kongresu Kadry?

4,6 na 5 możliwych! Świetny wynik, prawda? 🙂

Partnerem/ekspertem naszego serwisu jest eTutor!

Cyfrowe kursy językowe to nowoczesny benefit dla każdego pracownika. Platforma eTutor pozwala uczyć się języka wygodniej, przyjemniej i szybciej. Sztuczna inteligencja, multimedia i personalizacja powodują, że nauka jest bardzo skuteczna. Odbywa się ona we własnym tempie, w dogodnym czasie i bez stresu. eTutor uczy na wszystkich poziomach zaawansowania i zawiera specjalistyczne słownictwo ze wszystkich branż. Polecamy!

LinkedIn
Facebook
Twitter