Materiał z kategorii: ZARZĄDZANIE HR

Elastyczne miejsce pracy, czyli jakie? [WIDEO]

Nadszedł czas, kiedy musimy przestać myśleć, że „jakoś to będzie”. W pandemii wdrażaliśmy rozwiązania tymczasowe. Dziś mamy więcej doświadczeń, a elastyczność przestrzeni pracy jest dla wszystkich firm prawdziwym „must have” – przekonuje Maria Lorenc z Kinnarps Polska.
2304 SK Elastyczność

Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR? 

Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

Elastyczność oczekiwana i konieczna

Elastyczność to słowo, które odmieniane jest dziś przez wszystkie przypadki. Z badań wiemy, że pragną jej pracownicy. To jedno z kluczowych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze pracodawcy. Z drugiej zaś strony w większości ogłoszeń rekrutacyjnych można znaleźć informacje o „pracy elastycznej”, „elastycznym podejściu” itd.

Czym jednak właściwie jest ta elastyczność? O rozmowę na ten temat poprosiliśmy Marię Lorenc z Kinnarps Polska.

Maria Lorenc

Maria Lorenc

HR Development Manager w Kinnarps Polska

Od 2004 r. pracuje w Kinnarps Polska, należącej do szwedzkiego koncernu Kinnarps AB – największego dostawcy rozwiązań biurowych w Europie. Od 2010 r. jest odpowiedzialna za strategię rozwoju pracowników i komunikację wewnętrzną w firmie na rynku polskim.

Jest ekspertką koncepcji „Kinnarps Next Office”, która wspomaga klientów w procesie optymalizacji środowiska pracy. Jej obszary zainteresowania wiążą się z wyzwaniami współczesnego środowiska pracy intelektualnej, takimi jak trendy społeczne i technologiczne, badania, zarządzanie zmianą oraz szeroko pojęta ergonomia.

Jak stworzyć elastyczną przestrzeń pracy

Punktem wyjścia naszej rozmowy są zmiany w prawie pracy, które między innymi regulują kwestie pracy zdalnej i hybrydowej. Pytamy ekspertkę o to, co zmieniło się w i po pandemii.

Z naszej rozmowy dowiecie się między innymi:

  • dlaczego elastyczność przestaje być miłym dodatkiem, a staje się obowiązkowym elementem strategii i kultury organizacji,
  • jak niedawne zmiany w prawie pracy wpływają na myślenie o przestrzeni pracy (praktyczne wskazówki),
  • jak zmieniać swoje biuro w bardziej elastyczną przestrzeń – od czego zacząć już dziś,
  • kto powinien wchodzić w skład zespołu zmieniającego firmową przestrzeń pracy.

Więcej praktycznej wiedzy w raporcie badawczym

Elastyczność to jedna z pięciu kluczowych zasad kształtujących udane i zrównoważone środowisko pracy, które zostały opisane przez ekspertów Kinnarps Polska w bardzo ciekawym raporcie badawczym. Zachęcamy do jego pobrania i lektury!

Nowe procesy i metody pracy stawiają nowe wymagania wobec przestrzeni pracy. Biuro musi być miejscem tworzącym wartość, atrakcyjnym i zrównoważonym, w którym ludzie czują się dobrze, rozwijają się i mają możliwość osiągania jak najlepszych wyników. Czy Twoje biuro jest gotowe? – zachęcają autorzy opracowania.

LinkedIn
Facebook
Twitter