Materiał z kategorii: ZARZĄDZANIE HR

Zgłaszanie mobbingu a obowiązki z dyrektywy o sygnalistach [Kongres Kadry]

Zgłaszanie mobbingu nie jest tematem łatwym dla żadnej ze stron. Nowe rozwiązania prawne nakładają w tym obszarze na pracodawców nowe obowiązki. Jak się do nich przygotować?
Miniaturka do tekstu zgłaszanie mobbingu

Podczas 34 edycji Kongresu Kadry (27 października 2021) Agata Mierzwa, ekspertka prawa pracy, partner w kancelarii Domanski Zakrzewski Palinka, przybliżyła uczestnikom temat ważny i aktualny – związany z dyrektywą o sygnalistach.

Cieszymy się z tej prelekcji, ponieważ zgłaszanie mobbingu to temat niełatwy – również w kontekście prawnym – a ekspertka przybliżyła go w sposób bardzo zrozumiały i praktyczny. Dlatego udostępniamy nagranie i zapraszamy do jego obejrzenia.

Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR? Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

W swoim wystąpieniu Agata Mierzwa mówi o tym:

  • czy i jak dyrektywa o sygnalistach wpłynie na obowiązki pracodawców w zakresie przeciwdziałania mobbingowi,
  • zgłaszanie mobbingu: czy osob, która to zrobi będzie sygnalistą i czy będzie jej przysługiwać ochrona,
  • jak trzeba będzie zmienić procedurę przeciwdziałania mobbingowi, aby nadal można było skutecznie bronić się w sądzie przed zarzutami,
  • jakie działania można podjąć wobec osoby zgłaszającej zdarzenia mobbingowe w sposób nieuczciwy.

Hybrydowa rewolucja już tu jest!

Większość pracowników chce pracować z domu kilka dni w tygodniu. Największe wyzwanie to sprawnie – i z korzyścią dla biznesu – połączyć świat zdalny i stacjonarny.

Czas więc na HYBRYDOWY HR! Temu zagadnieniu poświęcona będzie wiosenna edycja KONGRESU KADRY – najważniejszego wydarzenia dla branży HR w Polsce!

👉 Czym jest praca hybrydowa i na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

👉 Co zdecyduje o powodzeniu wdrożenia pracy hybrydowej?

👉 Jak z wdrażaniem pracy zdalnej radzą sobie doświadczeni praktycy HR?

Zgłaszanie mobbingu: wideo z prelekcji

Agata Mierzwa

Agata Mierzwa

Partner w Praktyce Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych DZP, adwokat, specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.

Jest członkinią Stowarzyszenia Prawa Pracy, European Employment Lawyers Association, Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie, a także przedstawicielka organizacji pracodawców w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego.

Autorka licznych publikacji dot. zagadnień prawa pracy, rekomendowana przez Legal 500 EMEA oraz Chambers & Partners Europe.

Zostań partnerem naszego serwisu!

To jedno z miejsc, w którym nasi Czytelnicy zobaczą Twoje logo i przeczytają informacje o Twojej firmie. Jeśli więc chcesz dotrzeć do praktyków HR ze swoim przekazem, daj nam znać. Wystarczy, że napiszesz na wspolpraca@meetandgrow.pl

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter