Materiał z kategorii: ZARZĄDZANIE HR

Uprzedzenia w rekrutacji: jak je eliminować (prelekcja z Kongresu Kadry)

Uprzedzenia w rekrutacji mogą pokrzyżować Twoje plany. Jak się przed nimi bronić?

Jakie myśli towarzyszą Ci, kiedy rozpoczynasz proces rekrutacyjny? Jak definiujesz jego sukces? Co jest dla Ciebie ważniejsze: szybkie zamknięcie czy dokładny wybór najlepszego kandydata?

Wysoko oceniana prelekcja!

Jakichkolwiek udzielasz odpowiedzi na powyższe pytania jedno jest pewne: rekrutacja to wymagający i czasochłonny proces. Pomagamy sobie nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wykorzystujemy lekcje ze rosnącego doświadczenia… Czekają nas jednak wyzwania – czasem z takich niebezpieczeństw nie zdajemy sobie nawet sprawy. Są to między innymi uprzedzenia w rekrutacji.

Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR? 

Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

Podczas 33. edycji Kongresu Kadry, Danny Stacy, Senior Recruitment Evangelist w firmie Indeed pokazywał jak ludzkie i systemowe wady prowadzić mogą do przeoczenia lub niezamierzonego wyeliminowania wielkości. Podzielił się bardzo konkretnymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak eliminować uprzedzenia z rekrutacji, a przez to zatrudniać najlepszych, tworzyć sprawiedliwe procesy zatrudniania i osiągać doskonałość.

Z zapisu prelekcji dowiedzieć można się między innymi jak:

  • zidentyfikować niedoskonałości i niespójności w procesie rekrutacji,
  • opracować strategie rekrutacyjne, które przewidują wyniki,
  • wspierać kulturę różnorodności i integracji.

Wystąpienie prowadzone było w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. Cieszyło się ogromnym zainteresowaniem: w pięciostopniowej skali zostało przez uczestników Kongresu ocenione na 4,89!

Danny Stacy

Danny Stacy, Senior Recruitment Evangelist, Indeed

Jako ewangelista ds. rekrutacji w zespole Employer Insights, Danny dzieli się historią firmy Indeed, łącząc dane platformy z analizą trendów w branży, aby wprowadzić w życie wartość programów I rozwiązań firmy, pomagając firmom w optymalizacji ich taktyk rekrutacyjnych.

Zielone jest dobre i się opłaca!

Nawet w trudnych gospodarczo czasach, firmy powinny działać ekologicznie i odpowiedzialnie. Z kilku powodów.

Po pierwsze, ochrona środowiska jest ważna, zwłaszcza dla przyszłych pokoleń. Dalej: to się po prostu opłaca. Firmy, które działają ekologicznie, mają większą szansę na pozyskanie klientów. Po trzecie: przyciągają najlepsze talenty.

W nadchodzącej edycji konferencji „Zdrowie i benefity” poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, jak zielony HR może wdrażać idee ekologiczne w swojej firmie.

Uprzedzenia w rekrutacji: wybrane slajdy

33KK Dany Stacy Uprzedzenia w rekrutacji A
33KK Dany Stacy Uprzedzenia w rekrutacji B

Partnerem/ekspertem naszego serwisu jest eTutor!

Cyfrowe kursy językowe to nowoczesny benefit dla każdego pracownika. Platforma eTutor pozwala uczyć się języka wygodniej, przyjemniej i szybciej. Sztuczna inteligencja, multimedia i personalizacja powodują, że nauka jest bardzo skuteczna. Odbywa się ona we własnym tempie, w dogodnym czasie i bez stresu. eTutor uczy na wszystkich poziomach zaawansowania i zawiera specjalistyczne słownictwo ze wszystkich branż. Polecamy!

LinkedIn
Facebook
Twitter