3. Festiwal Ważnych Spraw

PIENIĄDZE 💸
Noworoczny przewodnik dla pracownika, rodzica i konsumenta.

19 stycznia 2023 | Online

  • 00dni
  • 00godzin
  • 00minut

Trudne czasy, trudne rozmowy

To będzie trudny rok dla naszej relacji z pieniędzmi

Jak wynika z badań banku Millenium, blisko trzy czwarte Polaków ocenia swoją sytuację finansową jako mało komfortową. Z analiz firmy Deloitte wiemy zaś, że zaledwie 32 proc. rodaków spodziewa się poprawy w tym obszarze w ciągu trzech lat.

Sytuacja w Polsce i na świecie rzeczywiście nie sprzyja optymizmowi. Gwałtownie rosnące ceny, rekordowo wysoka inflacja, niepewność związana z wojną w Ukrainie i kolejnym rokiem pandemii… Wszystko to sprawa, że rosną obawy dotyczącego finansowej stabilności.

A przecież chcemy nie tylko utrzymania tego, co udało nam się wypracować. Chcemy, aby ciężko zarabiane pieniądze pomagały nam realizować marzenia, umożliwiały podróże, aby budowały bezpieczną przyszłość naszych dzieci. Jak to osiągnąć?

Mądrze w nowy rok

O pieniądzach warto rozmawiać

Trzecią edycję Festiwalu Ważnych Spraw postanowiliśmy w całości poświęcić naszej relacji z pieniędzmi. Jesteśmy przekonani, że to temat, na który warto rozmawiać i obszar, w którym doświadczenia innych są… bezcenne!

Dlatego w tej edycji porozmawiamy o tym, jak mądrze zarabiać, oszczędzać i wydawać. Chcemy uwzględniać ludzką stronę finansów; pokazywać, że można się nimi cieszyć, a ich brak nie jest powodem do tego, aby kogoś dyskredytować. Chcemy pokazać też niebezpieczeństwa związane z pieniędzmi: jak hazard czy pułapki długów.

Jako uczestnik tej edycji Festiwalu Ważnych Spraw dowiesz się między innymi:

👉 co psychologia ma do powiedzenia na temat tego, jak budujemy swoją relację z pieniędzmi,
👉 jak mądrze zarządzać własnym budżetem, aby starczało nie tylko na to, co niezbędne, ale i na realizację marzeń,
👉 jak o pieniądzach rozmawiać z dziećmi, jak budować w nich dobre nawyki,
👉 co się czuje, kiedy wydaje się, że z długów już się nie wyjdzie – i co, kiedy jednak się z nich wychodzi.

Podczas Festiwalu Ważnych Spraw nie spotkasz doradców finansowych obiecujących złote góry. Znajdziesz ludzi z krwi i kości, którzy podzielą się swoim (nie zawsze łatwym) doświadczeniem. Pomożemy Ci lepiej zrozumieć, dlaczego finanse są tak ważne w Twoim życiu i co można zrobić, aby mniej się nimi przejmować, a bardziej – cieszyć.

Czym jest Festiwal Ważnych Spraw?

Więcej niż konferencja!

Organizatorem Festiwalu Ważnych Spraw jest meet&grow – marka wydarzeń biznesowych. Organizujemy m.in. Kongres Kadry – najważniejsze spotkanie branży HR w Polsce. Tworzymy platformy nawiązywania współpracy oraz wymiany poglądów i doświadczeń. Wydajemy serwis branżowy stronakadry.pl. Właścicielem marki meet&grow jest spółka Dreamcast.

Kto organizuje Festiwal Ważnych Spraw?

Organizatorem Festiwalu Ważnych Spraw jest meet&grow – marka wydarzeń biznesowych. Organizujemy m.in. Kongres Kadry – najważniejsze spotkanie branży HR w Polsce. Tworzymy platformy nawiązywania współpracy oraz wymiany poglądów i doświadczeń. Wydajemy serwis branżowy stronakadry.pl. Właścicielem marki meet&grow jest spółka Dreamcast.

Szczegóły wydarzenia

Data wydarzenia: 19 stycznia 2023 (czwartek)

Godziny konferencji: 18:00 – 21:00

Miejsce: wydarzenie online

Bilety: indywidualne (szczegóły) oraz pakiety grupowe (prosimy o kontakt!)

Jakie tematy będziemy poruszać

Duże sprawy

Jak przekładają się na Twój świat?

Jak bieżąca sytuacja gospodarcza przekłada się na Twoje finanse – czyli o dużych tematach bez akademickiej pompy, politykowania i lania wody.

Kontrola

Jak zachować porządek i zdrowie w finansach osobistych?

Jak utrzymać finanse osobiste pod kontrolą – i jak wygląda 10-etapowy proces budowania solidnych podstaw finansowych w rodzinie.

Dzieciaki

Jak rozmawiać z nimi (nie tylko) o pieniądzach?

Czego o pieniądzach warto uczyć swoje dzieci – w tym: czy i jakie kieszonkowe dawać oraz co przeszkadza w wychowaniu przedsiębiorczego dziecka.

Festiwal Ważnych Spraw prelegenci

Agata Gąsiorowska

Agata Gąsiorowska

Jest doktorem psychologii i zarządzania i doktorem habilitowanym psychologii, pracuje jako profesor nadzwyczajny w Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek

Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek

Doktor nauk ekonomicznych, wykładowczyni na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Łukasz Grygiel

Łukasz Grygiel

Przedsiębiorca, prowadzący szkolenia i warsztaty z obszaru finansów, autor bloga o edukacji finansowej dzieci i młodzieży dla rodziców oraz prowadzący newsletter finansoweinfo.pl.

Angelika M. Talaga

Angelika M. Talaga

Neuroedukatorka, trenerka mentalna rodziców i futurolog edukacyjny. Prowadząca podcast dla rodziców Godmother.

Piotr Bijański

Piotr Bijański

Prezes i twórca sieci kancelarii Twój Prawnik 24. Multiprzedsiębiorca, który aktywnie inwestuje na rynku nieruchomości i start-upów.

Monika Nowacka-Sahin

Monika Nowacka-Sahin

CEO spółki Dreamcast, do której należy marka meet&grow, organizująca Festiwal Ważnych Spraw.

Dawid Zaraziński

Dawid Zaraziński

Ekspert obszaru pracy oraz jej przyszłości. Redaktor naczelny serwisu StronaKadry.pl oraz dyrektor programowy w meet&grow. Jest twórcą Instytutu Kontekstów Pracy.

Partnerzy Festiwalu Ważnych Spraw

partnerzy medialni

Zostań partnerem wydarzenia

Szukasz wartościowego prezentu

Udział w Festiwalu Ważnych Spraw to doświadzenie, które na długo zostaje w pamięci. To nie jest kolejny niepotrzebny gadżet. Możesz pokazać swoim pracownikom lub partnerom biznesowym, że dbasz o ich rozwój.

Chcesz promować się przez działania eksperckie

Umożliwiamy promocję marki eksperta zaangażowanego w ważny społecznie temat. Bardzo uważnie wybieramy partnerów Festiwalu – chcemy, aby Twoja organizacja była jednym z nich.

Podejmujesz przemyślanie działania marketingowe

Festiwal Ważnych Spraw to więcej niż wydarzenie! To także szereg działań treściowych, wśród których najważniejsza jest elektroniczna publikacja („Przewodnik po ważnych sprawach”), w której także będziesz obecny!

Masz pytania? Pomożemy!

Karolina Skowrońska-Słowikowska

Karolina SKOWROŃSKA-SŁOWIKOWSKA

504 129 375
karolina.skowronska@meetandgrow.pl