COVID a miejsce pracy

Jak wspierać pracowników w mądrej profilaktyce zdrowia? Podpowiada lekarz Magdalena Reszczyńska.

Pandemia zmieniła nasze miejsca pracy na wiele sposobów. Wśród wielu nowych wyzwań, które stanęły przed pracodawcami i działami HR, są też te o kluczowym znaczeniu: zapewnienie bezpieczeństwa w przestrzeni pracy, w codziennej pracy – nie zawsze przecież wykonywanej na odległość.

Zapraszamy do obejrzenia naszej rozmowy z lek. Magdaleną Reszczyńską, którą pytamy o to, co możemy zrobić dla bezpieczeństwa naszych zespołów. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dziś, kiedy coraz więcej organizacji rozważa powrót do biur. Rozmawiamy więc między innymi o tym, jak edukować pracowników, jakie środki bezpieczeństwa zachować oraz jak pomagać osobom, które wracają do pracy po przebyciu choroby. Poruszamy również wątek odpowiedzialności liderów, bo w końcu tak wiele zależy od nas, od naszej własnej postawy i przykładu.

Nasza rozmowa to pierwszy materiał z naszego nowego cyklu – Rozmowy o zdrowiu. Chcemy w nim przybliżać tematykę zdrowia w organizacjach, bardzo praktycznie i z gotowymi do wdrożenia rozwiązaniami. Zachęcamy do obserwowania naszego serwisu i polubienia naszych profili społecznościowych (Zdrowie pracownika na LinkedIn i Facebooku).

Rozmawiamy z lek. Magdaleną Reszczyńską, specjalistką medycyny rodzinnej, lekarzem internistą w Centrum medycznym enel-med, z doświadczeniem w kwalifikacji do szczepień ochronnych.

Broszurę “Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19”, o której w rozmowie wspomina pani doktor, można pobrać z tej strony.

Uwaga! Mamy specjalne zaproszenie!

Już w najbliższy poniedziałek, 1 marca w godz. 11-13, pani doktor poprowadzi webinarium na żywo i odpowie na pytania zadane przez uczestników. Temat spotkania:

Szczepienia przeciw Covid-19
– kompendium wiedzy dla pracodawcy

Narodowy program szczepień przeciwko Covid-19 zakłada szczepienie większości dorosłych Polaków w ramach walki z koronawirusem i powrotu do normalnego funkcjonowania gospodarki oraz obywateli.

Jej przyjęcie nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie pracodawcy. Ze względu na długoterminowy przebieg samego programu szczepień, przez długi czas w zakładach pracy będą funkcjonowały dwie grupy pracowników – zaszczepionych i niezaszczepionych. Wielu pracodawców zastanawia się więc, jak organizować pracę dla tych grup? Podczas spotkania Pani doktor odpowie na pytania uczestników i opowie:

– Jak działają szczepienia i dlaczego ich potrzebujemy?

– Jakie są dostępne rodzaje szczepionek?

– Szczególne grupy pacjentów i przeciwskazania do szczepień.

– Szczepienia a praca i zachęty do szczepień.

„Rozmowy o zdrowiu” to cykl rozmów redakcji StronaKadry.pl z ekspertami szeroko rozumianego zdrowia. Pytamy o dobrostan pracowników, najlepsze praktyki i przykłady wdrożeń. Wkrótce więcej rozmów! #ZdrowiePracownika

PARTNER MATERIAŁU

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter