Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR?
Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!
Elastyczność to słowo, które odmieniane jest dziś przez wszystkie przypadki. Z badań wiemy, że pragną jej pracownicy. To jedno z kluczowych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze pracodawcy. Z drugiej zaś strony w większości ogłoszeń rekrutacyjnych można znaleźć informacje o „pracy elastycznej”, „elastycznym podejściu” itd.
Czym jednak właściwie jest ta elastyczność? O rozmowę na ten temat poprosiliśmy Marię Lorenc z Kinnarps Polska.
HR Development Manager w Kinnarps Polska
Od 2004 r. pracuje w Kinnarps Polska, należącej do szwedzkiego koncernu Kinnarps AB – największego dostawcy rozwiązań biurowych w Europie. Od 2010 r. jest odpowiedzialna za strategię rozwoju pracowników i komunikację wewnętrzną w firmie na rynku polskim.
Jest ekspertką koncepcji „Kinnarps Next Office”, która wspomaga klientów w procesie optymalizacji środowiska pracy. Jej obszary zainteresowania wiążą się z wyzwaniami współczesnego środowiska pracy intelektualnej, takimi jak trendy społeczne i technologiczne, badania, zarządzanie zmianą oraz szeroko pojęta ergonomia.
Punktem wyjścia naszej rozmowy są zmiany w prawie pracy, które między innymi regulują kwestie pracy zdalnej i hybrydowej. Pytamy ekspertkę o to, co zmieniło się w i po pandemii.
Z naszej rozmowy dowiecie się między innymi:
Elastyczność to jedna z pięciu kluczowych zasad kształtujących udane i zrównoważone środowisko pracy, które zostały opisane przez ekspertów Kinnarps Polska w bardzo ciekawym raporcie badawczym. Zachęcamy do jego pobrania i lektury!
Nowe procesy i metody pracy stawiają nowe wymagania wobec przestrzeni pracy. Biuro musi być miejscem tworzącym wartość, atrakcyjnym i zrównoważonym, w którym ludzie czują się dobrze, rozwijają się i mają możliwość osiągania jak najlepszych wyników. Czy Twoje biuro jest gotowe? – zachęcają autorzy opracowania.
Wydawcą serwisu jest spółka Dreamcast.
Łączymy ludzi biznesu – takich jak Ty! Poznaj nas »