Jaki to będzie rok dla HR?

Miniaturka do tekstu Pandemoment

Magazyn „Strona Kadry+". Numer 3. 
Luty 2022.

Pandemoment jest słowem, które powstało z połączenia dwóch angielskich słów: „pandemic” i „moment”. Oznacza kryzys, który staje się szansą na transformację.

Dla HR słowo „pandemoment” powinno mieć szczególne znaczenie. Praktycy HR są bowiem w samym centrum zmian, które zachodziły (i wciąż zachodzą!) we wszystkich praktycznie aspektach życia organizacji. W tym numerze naszego magazynu chcemy trochę tych zmian pokazać. Od wellbeingu, przez technologie, aż po obszar rozwoju.

SKplus3 pandemoment hybrydowy HR
SKplus3 pandemoment niepewność

Spis treści

👉 Czas na hybrydowy HR? – Hybrydowa era nastała. Dla praktyków HR to nie tylko nowe, poważne wyzwania. To także rzeczywistość, która przetasuje wszystkie karty kultury firmy. Prawdziwy pandemoment.

👉 Jaki to będzie rok dla HR? – Zapytaliśmy 29 praktyków o wyzwania HR na 2022 rok. Na co, według nich, warto zwrócić uwagę?

👉 Zdrowie psychofizyczne pracowników to priorytet – 73 proc. firm uznaje problem stresu oraz wypalenia zawodowego za najważniejsze wyzwania w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

👉 Niepewność impulsem do zmiany – Pandemia stała się przyczynkiem do transformacji szkoleń w tempie niemalże natychmiastowym. Jak wygląda obszar szkoleń i rozwoju w czasach VUCA?

👉 Jak technologia może pomóc działom HR? – W dzisiejszej, szybko zmieniającej się rzeczywistości, innowacyjność i nieszablonowe rozwiązania biznesowe przestały być już tylko domeną startupów. Duże organizacje także szukają wyróżników decydujących o przewadze nad konkurentami.

👉 Masz 9 miesięcy na utrzymanie pracownika – Znaki sygnalizujące możliwość odejścia pracownika pojawiają się już na 9 miesięcy przed datą złożenia wypowiedzenia.

Partnerzy wydania