Materiał z kategorii: MĄDRY ROZWÓJ

Podcasty dla HR: 15 audycji, których musisz posłuchać

Kogo warto słuchać? Kto prowadzi najlepsze rozmowy? Jakie podcasty dla HR będą najbardziej interesujące?

Z tego tektu dowiesz się:

👉 Jakie polskie podcasty warto słuchać
👉 Które zagraniczne audycje warte są twojej uwagi
👉 Jak poszerzać swoje rozwojowe horyzonty

Miniaturka do tekstu Podcasty dla HR

Szał na prowadzanie własnych podcastów zdaje się mijać. Okazuje się, że to wcale nie takie proste – zwłaszcza na długi dystans. Niemniej podcasty dla HR to wciąż świetne źródło wiedzy i inspiracji. Zwłaszcza, jeśli dają szansę na spotkanie z kimś o podobnym doświadczeniu, z kimś kto mierzył się z ciekawym wyzwaniem.

Dlatego postanowiliśmy przygotować listę interesujących podcastów. Poprosiliśmy Was też o wsparcie – czytelnicy naszego newslettera polecili kilka z poniższych audycji.

Na naszej liście znalazły się trzy piątki: polskie i zagraniczne podkasty oraz audycje, które nie są HR-owe wprost, ale na pewno zainteresują ambitnych praktyków. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia listy.

Czy są jakieś podkasty, których nie uwzględniliśmy? Jeśli tak, dodaj swoje propozycje i sprawdź rekomendacje innych w komentarzach do tego wpisu na LinkedIn.

Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR? 

Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

Podcasty dla HR: 5 polskich propozycji

HRespresso

Autor: Jarek Jarzębowski, People&Culture Lead w nexocode. Polecamy też nasz wywiad z Jarkiem na temat budowania marki eksperckiej w HR!

Dlaczego warto: Podcast, w którym tematy HR-owe omawiane są prosto i konkretnie. Sporo ciekawych gości i bogate archiwum.

Więcej informacji: hrespresso.pl

HR-UP!

Autorka: Agnieszka Widacka, IT Recruitment Manager w MOTIFE

Dlaczego warto: Podcast dedykowany wszystkim tym, którzy są zainteresowani tematyką HR, a więc rekrutacją, onboardingiem pracowników, EB, employee advocacy, diversity w pracy czy szkoleniami.

Więcej informacji: hr-up.pl/podcast

Owocowe wtorki

Autor: Adrian Wolak, CEO w TRAFFIT

Dlaczego warto: Jak mówi autor: znajdziesz tu wszystko, co musisz wiedzieć o rekrutacji. Adrian wspólnie z gośćmi porusza tematy z zakresu employer brandingu, HR-owych trendów, onboardingu czy benefitów, w które warto zainwestować.

Więcej informacji: traffit.com/pl/owocowe-wtorki-podcast

EB-on

Autorka: Małgorzata Wojciekiewicz, Business Development Manager w Goldenline, HRlink

Dlaczego warto: Jeśli jesteś osobą, której zależy na tym, aby środowisko pracy było bardziej przyjaznym miejscem do rozwoju siebie i innych, ten podcast będzie dla ciebie.

Więcej informacji: spreaker.com/show/eb-on-employer-branding

HR na szpilkach

Autorka: Monika Smulewicz, Grant Thornton Poland

Dlaczego warto: Ogromne doświadczenie, specjalizacja, trudne tematy podane w zrozumiały, konkretny sposób. Dlatego to głos, którego warto słuchać. Oraz: można także oglądać – Monika ma też kanał na YouTubie, gdzie publikuje odcinki podcastu.

Więcej informacji: anchor.fm/monika-smulewicz

Zielone jest dobre i się opłaca!

Nawet w trudnych gospodarczo czasach, firmy powinny działać ekologicznie i odpowiedzialnie. Z kilku powodów.

Po pierwsze, ochrona środowiska jest ważna, zwłaszcza dla przyszłych pokoleń. Dalej: to się po prostu opłaca. Firmy, które działają ekologicznie, mają większą szansę na pozyskanie klientów. Po trzecie: przyciągają najlepsze talenty.

W nadchodzącej edycji konferencji „Zdrowie i benefity” poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, jak zielony HR może wdrażać idee ekologiczne w swojej firmie.

Podkasty dla HR: 5 audycji zagranicznych

Recruiting Brainfood

Autor: Hung Lee

Dlaczego warto: Prawdziwy „kombajn” wiedzy HR-owej. Hung Lee to pełnoetatowy kurator dobrych treści. Podcast, obok tematów HR-owych, dotyka również tematyki biznesowej i przywódczej.

Więcej informacji: recruitingbrainfood.podbean.com

CIPD

Prowadzący: Nigel Cassidy

Dlaczego warto: Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) to brytyjskie stowarzyszenie zrzeszające specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi. Mnóstwo ciekawych tematów i ciekawe globalne spojrzenie.

Więcej informacji: cipd.co.uk/podcasts

15 najlepszych HR-owych podcastów – każdy praktyk powinien słuchać tych audycji! #StronaKadry #MądryRozwój

DriveThruHR

Autorzy: Mike VanDervort, Robin Schooling, DwaneLay, Crystal Miller-Lay

Dlaczego warto: Luźna formuła, interesujące rozmowy, szeroka rozpiętość tematów. Ciekawa jest również wielość perspektyw dzięki zmieniającym się prowadzącym.

Więcej informacji: blogtalkradio.com/drivethruhr

HR Happy Hour

Autorzy: Steve Boese, Trish McFarlane

Dlaczego warto: Jeden z najdłużej działających HR-owych podcastów. Przepastne archiwum (ponad 10 lat!), wielu znakomitych gości i ważne tematy – warto sprawdzić!

Więcej informacji: hrhappyhour.net/shows/hr-happy-hour

HRchat Podcast

Prowadzący: Bill Banham

Dlaczego warto: Podcast wydawany przez redakcję The HR Gazette. Pełny anegdot, ciekawych spostrzeżeń i rozmów, które ułatwią pracę każdej praktyczki HR.

Więcej informacji: hrchat.buzzsprout.com

Zostań partnerem cyklu Mądry rozwój!

Mądry rozwój to wyjątkowy obszar treści publikowanych w naszym serwisie. Piszemy o dobrym życiu, o tym jak mądrze się rozwijać, na co zwracać uwagę i jakich błędów nie popełniać. Jeśli chcesz dotrzeć do ambitnych praktyków HR ze swoim przekazem, daj nam znać. Wystarczy, że napiszesz na wspolpraca@meetandgrow.pl

5 podkastów poszerzających horyzonty

Ścieżki kariery

Autorka: Agnieszka Jurkowska. W tym miejscu możecie obejrzeć prelekcję Agnieszki z Kongresu Kadry, podczas którego mówiła o tym, jak zaprojektować swoją karierę w HR.

Dlaczego warto: Agnieszka prowadzi rozmowy związane z szeroko rozumianym tematem kariery. Od bardzo konkretnych wskazówek związanych np. z rekrutacją, po spojrzenie z lotu ptaka. PS Byłem gościem Agnieszki w jednym z odcinków. Rozmawialiśmy o przyszłości pracy.

Więcej informacji: insideskills.pl/scenariusze-kariery

Transform Your Workplace

Autor: Brandon Laws

Dlaczego warto: Podcast zawiera wszystko co potrzebne, aby zbudować wspaniałe miejsce pracy. Eksperci branżowi, liderzy HR i przedsiębiorcy dyskutują o wielkich pomysłach, które mogą zmienić organizację.

Więcej informacji: xeniumhr.com/hr-resources/podcast

Menedżer Plus

Autor: Mariusz Chrapko

Dlaczego warto: Poszerzający horyzonty podcast. Mariusz porusza tematy przywództwa, zwinnego zarządzania, budowania zespołów, nowych form kultury organizacyjnej. Warto sprawdzić!

Więcej informacji: mariuszchrapko.com/cykl/podcast

HBR IdeaCast

Prowadzący: Alison Beard, Curt Nickisch

Dlaczego warto: Prawdziwy podcastowy „tasiemiec” od redakcji „Harvard Business Review”. Bardzo przystępny, stawiający ważne i ciekawe pytania. Będziesz chciał/a zacząć od niego swój dzień!

Więcej informacji: hbr.org/2018/01/podcast-ideacast

WorkLife with Adam Grant

Autor: Adam Grant

Dlaczego warto: Ten podcast jest idealny. Ma świetnego prowadzącego, doskonały montaż, wybitny research i bardzo ciekawe „insajty”. Jeden z najlepszych na świecie podcastów o szeroko rozumianej tematyce pracy.

Więcej informacji: ted.com/podcasts/worklife

LinkedIn
Facebook
Twitter