Materiał z kategorii: ZARZĄDZANIE HR

Zgłaszanie mobbingu a obowiązki z dyrektywy o sygnalistach [Kongres Kadry]

Zgłaszanie mobbingu nie jest tematem łatwym dla żadnej ze stron. Nowe rozwiązania prawne nakładają w tym obszarze na pracodawców nowe obowiązki. Jak się do nich przygotować?
Miniaturka do tekstu zgłaszanie mobbingu

Podczas 34 edycji Kongresu Kadry (27 października 2021) Agata Mierzwa, ekspertka prawa pracy, partner w kancelarii Domanski Zakrzewski Palinka, przybliżyła uczestnikom temat ważny i aktualny – związany z dyrektywą o sygnalistach.

Cieszymy się z tej prelekcji, ponieważ zgłaszanie mobbingu to temat niełatwy – również w kontekście prawnym – a ekspertka przybliżyła go w sposób bardzo zrozumiały i praktyczny. Dlatego udostępniamy nagranie i zapraszamy do jego obejrzenia.

Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR? Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

W swoim wystąpieniu Agata Mierzwa mówi o tym:

  • czy i jak dyrektywa o sygnalistach wpłynie na obowiązki pracodawców w zakresie przeciwdziałania mobbingowi,
  • zgłaszanie mobbingu: czy osob, która to zrobi będzie sygnalistą i czy będzie jej przysługiwać ochrona,
  • jak trzeba będzie zmienić procedurę przeciwdziałania mobbingowi, aby nadal można było skutecznie bronić się w sądzie przed zarzutami,
  • jakie działania można podjąć wobec osoby zgłaszającej zdarzenia mobbingowe w sposób nieuczciwy.

Kongres Kadry: wrogowie i sprzymierzeńcy

👹 Nikt Cię przed nimi nie ostrzega. Nikt nie mówi, jak sobie z nimi poradzić. Pojawiają się nagle i przewracają Twój świat do góry nogami. Ukryci wrogowie HR.

🤲 Kiedy myślisz, że to koniec – pojawia się ratunek. W natłoku spraw i pożarów do ugaszenia, podają pomocną dłoń. Nie wiesz, że możesz liczyć na ich pomoc. Nieoczekiwani sprzymierzeńcy.

Sprawdź wyjątkowy program 36. Kongresu Kadry. Widzimy się już w październiku!

Zgłaszanie mobbingu: wideo z prelekcji

Agata Mierzwa

Agata Mierzwa

Partner w Praktyce Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych DZP, adwokat, specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.

Jest członkinią Stowarzyszenia Prawa Pracy, European Employment Lawyers Association, Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie, a także przedstawicielka organizacji pracodawców w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego.

Autorka licznych publikacji dot. zagadnień prawa pracy, rekomendowana przez Legal 500 EMEA oraz Chambers & Partners Europe.

Zostań partnerem naszego serwisu!

To jedno z miejsc, w którym nasi Czytelnicy zobaczą Twoje logo i przeczytają informacje o Twojej firmie. Jeśli więc chcesz dotrzeć do praktyków HR ze swoim przekazem, daj nam znać. Wystarczy, że napiszesz na wspolpraca@meetandgrow.pl

LinkedIn
Facebook
Twitter