Materiał z kategorii: ZARZĄDZANIE HR

Zgłaszanie mobbingu a obowiązki z dyrektywy o sygnalistach [Kongres Kadry]

Zgłaszanie mobbingu nie jest tematem łatwym dla żadnej ze stron. Nowe rozwiązania prawne nakładają w tym obszarze na pracodawców nowe obowiązki. Jak się do nich przygotować?
Miniaturka do tekstu zgłaszanie mobbingu

Podczas 34 edycji Kongresu Kadry (27 października 2021) Agata Mierzwa, ekspertka prawa pracy, partner w kancelarii Domanski Zakrzewski Palinka, przybliżyła uczestnikom temat ważny i aktualny – związany z dyrektywą o sygnalistach.

Cieszymy się z tej prelekcji, ponieważ zgłaszanie mobbingu to temat niełatwy – również w kontekście prawnym – a ekspertka przybliżyła go w sposób bardzo zrozumiały i praktyczny. Dlatego udostępniamy nagranie i zapraszamy do jego obejrzenia.

Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR? 

Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

W swoim wystąpieniu Agata Mierzwa mówi o tym:

  • czy i jak dyrektywa o sygnalistach wpłynie na obowiązki pracodawców w zakresie przeciwdziałania mobbingowi,
  • zgłaszanie mobbingu: czy osob, która to zrobi będzie sygnalistą i czy będzie jej przysługiwać ochrona,
  • jak trzeba będzie zmienić procedurę przeciwdziałania mobbingowi, aby nadal można było skutecznie bronić się w sądzie przed zarzutami,
  • jakie działania można podjąć wobec osoby zgłaszającej zdarzenia mobbingowe w sposób nieuczciwy.

Zielone jest dobre i się opłaca!

Nawet w trudnych gospodarczo czasach, firmy powinny działać ekologicznie i odpowiedzialnie. Z kilku powodów.

Po pierwsze, ochrona środowiska jest ważna, zwłaszcza dla przyszłych pokoleń. Dalej: to się po prostu opłaca. Firmy, które działają ekologicznie, mają większą szansę na pozyskanie klientów. Po trzecie: przyciągają najlepsze talenty.

W nadchodzącej edycji konferencji „Zdrowie i benefity” poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, jak zielony HR może wdrażać idee ekologiczne w swojej firmie.

Zgłaszanie mobbingu: wideo z prelekcji

Agata Mierzwa

Agata Mierzwa

Partner w Praktyce Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych DZP, adwokat, specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.

Jest członkinią Stowarzyszenia Prawa Pracy, European Employment Lawyers Association, Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie, a także przedstawicielka organizacji pracodawców w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego.

Autorka licznych publikacji dot. zagadnień prawa pracy, rekomendowana przez Legal 500 EMEA oraz Chambers & Partners Europe.

Partnerem/ekspertem naszego serwisu jest eTutor!

Cyfrowe kursy językowe to nowoczesny benefit dla każdego pracownika. Platforma eTutor pozwala uczyć się języka wygodniej, przyjemniej i szybciej. Sztuczna inteligencja, multimedia i personalizacja powodują, że nauka jest bardzo skuteczna. Odbywa się ona we własnym tempie, w dogodnym czasie i bez stresu. eTutor uczy na wszystkich poziomach zaawansowania i zawiera specjalistyczne słownictwo ze wszystkich branż. Polecamy!

LinkedIn
Facebook
Twitter