Materiał z kategorii: MĄDRE BENEFITY

Meetbenefit: spotkanie wokół efektywności benefitów

22 września spotkaliśmy się, aby porozmawiać o kluczowym aspekcie dla obszaru benefitów pozapłacowych. Jaka była czwarta edycja Meetbenefit?
Grafika do tekstu Meetbenefit

Za nami kolejna, czwarta już edycja naszego spotkania dla wszystkich praktyków, którzy zajmują się tematyką benefitów pozapłacowych. Forum Meetbenefit przyciągnęło ponad 400 uczestników. Przyjemność była tym większa, że z dużą grupą mogliśmy spotkać się stacjonarnie, w pięknej scenerii warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Wiesz, że tworzymy najciekawszy w Polsce newsletter dla HR? Sprawdź koniecznie! Dołącz do wyjątkowego grona Kadrowiczów!

Podczas Meetbenefit pytaliśmy o efektywność

Tematem przewodnik tej edycji Meetbenefit była efektywność benefitów. Wybraliśmy to zagadnienie z dość prostej przyczyny: firmy nie badają efektów wdrażanych projektów benefitowych. I to w zaskakującej skali! Jak pokazują badania EY, efektywności benefitów nie mierzy aż 73 proc. firm w Polsce. Co więcej, aż 45 proc. z nich nie zamierza tego robić!

Mieliśmy w tej edycji trzy cele:

  1. Pokazać, dlaczego efektywność benefitów jest tak ważna – na co się przekłada, jak się do tego zabrać, na co zwrócić uwagę, na co uważać. W tej części wsparł nas między innymi Karol Wolski. W swojej prelekcji bardzo praktycznie podpowiadał między innymi, jakie dane wziąć pod uwagę oraz jak zbudować model ewaluacji znaczenia benefitów w naszej firmie. Polecamy w tym miejscu naszą rozmowę z Karolem – rozmawiamy nie tylko o pizzowych piątkach…
  2. Pokazać przykłady ciekawych wdrożeń. Zależało nam na wskazaniu najlepszych praktyk i ścieżek wdrożeń: od identyfikacji potrzeb, aż po ocenę skuteczności. Pełną, archiwalną agendę można znaleźć w tym miejscu.
  3. Zaprezentować rozwiązania sprawdzonych dostawców. Takich, którzy nie tylko chcą „wejść” do firmy ze swoimi produktami, ale przede wszystkim stać się zaufanymi partnerami biznesowymi. W tym miejscu chcielibyśmy im bardzo podziękować. Byli z nami: Funk International Polska, Lunching.pl, Medicover Benefits, SmartLunch, Sodexo Benefits and Rewards, Activy, Audioteka, Certo Broker, eTutor, Eventory, Experience Institute, PFR Portal PPK, Sedlak&Sedlak, TU INTER POLSKA, uPacjenta.pl, Wellbeing Polska, Worksmile, Edenred, Exp-pro, Lidl Polska, Sendgift.pl, upBonus, Ursapharm.

Meetbenefit: wiedza i aktywność

Czy udało nam się te cele zrealizować? Na podstawie rozmów z uczestnikami i partnerami możemy śmiało powiedzieć, że tak! Średnia ocena wszystkich wystąpień ukształtowała się na poziomie 4,54!

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko prelekcje eksperckie, ale także aktywności dodatkowe. Przerwy między wystąpieniami wypełniły luźne rozmowy przy stoiskach, można było dołączyć do aktywnego wyzwania i zbierając punkty walczyć o atrakcyjne nagrody, była także możliwość wykonania badań zdrowotnych.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej. I już teraz zapraszamy na kolejne edycje Meetbenefit!

Jak przy współpracy z dostawcą skutecznie wprowadzać benefity?

Polityka benefitowa to coś znacznie więcej niż strategia i wybór odpowiednich benefitów. Pod uwagę wziąć należy także proces wdrożenia. W tym procesie bardzo ważny jest sam wybór właściwego dostawcy.

O tym, jak z sukcesem przeprowadzić wdrożenie przy udziale dostawcy i jakich błędów unikać porozmawiamy już 20 września podczas konferencji MeetBenefit.

Dołącz do stacjonarnego wydarzenia. Udział jest bezpłatny!

Zostań partnerem naszego serwisu!

To jedno z miejsc, w którym nasi Czytelnicy zobaczą Twoje logo i przeczytają informacje o Twojej firmie. Jeśli więc chcesz dotrzeć do praktyków HR ze swoim przekazem, daj nam znać. Wystarczy, że napiszesz na wspolpraca@meetandgrow.pl

LinkedIn
Facebook
Twitter