5 benefitów, dzięki którym zbudujesz zdrowie pracownika

Numer 4 to must-have!
Miniaturka do tekstu badania w firmie

47% Polaków w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie wykonało morfologii krwi. 12% z nich obawiało się wizyty w punkcie pobrań w dobie COVID-19, a 76% nie czuło potrzeby sprawdzenia swojego stanu zdrowia. Te statystyki pokazują, że jeszcze wiele pracy czeka nas jako społeczeństwo, aby zbudować świadomość profilaktyki zdrowotnej. Ty, jako lider wellbeingu, możesz mieć w tym swój udział – zadbaj o zdrowie pracowników za pomocą pięciu wartościowych benefitów!

Dofinansowanie do posiłków

Aby zmotywować pracowników do zdrowej diety, postaw na benefity żywieniowe. Dofinansowanie do codziennych posiłków może być dla Ciebie wartościową inwestycją z dwóch powodów. Po pierwsze pracownik, który może kupić obiad nieco taniej w firmowej kantynie, doceni oszczędność czasu i pieniędzy, a przy tym zyska motywację do spożywania regularnych, zbilansowanych posiłków. Po drugie, przy spełnieniu odpowiednich warunków, posiłki pracownicze mogą zostać zwolnione ze składek ZUS.

Wsparcie psychologiczne

Pandemia nie sprzyja równowadze psychicznej. 55% zatrudnionych stresuje się zmianami w organizacji życia zawodowego i prywatnego. Aby złagodzić ten lęk, rozważ organizację konsultacji z psychologiem lub zajęć z zakresu radzenia sobie ze stresem. Dużą popularność zyskują również platformy wellbeingowe, w ramach których pracownicy zyskują dostęp do rozmaitych warsztatów z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego.

Konsultacje ze specjalistami

Nie tylko psycholog wesprze Cię w budowaniu zdrowia pracowników. Równie pomocny może okazać się dietetyk czy fizjoterapeuta. W ramach grupowych lub indywidualnych konsultacji ci specjaliści wskażą Twoim pracownikom nawyki, które warto zmienić lub wdrożyć – doradzą w zakresie przygotowywania posiłków, rozpoznawania alergii i nietolerancji pokarmowych czy opowiedzą o ćwiczeniach i technikach łagodzących negatywne skutki siedzącego trybu życia.

Badania profilaktyczne

Tylko 19% Polaków posiada pakiet medyczny w firmie, w której pracuje i w ramach niego wykonuje badania. Pozostali (81%) nie posiadają takiego pakietu lub… z niego nie korzystają. Dlatego rozważ organizację akcji badań profilaktycznych w firmie z uPacjenta. Pomożemy Ci przeprowadzić badania na terenie przedsiębiorstwa lub w domach pracowników, abyś miał pewność, że cały Twój zespół zadbał o swoje samopoczucie i dobrą kondycję organizmu.

Akcje świadomościowe

Zdrowie wydaje się poważnym tematem. Jednak nie zawsze musimy o nim mówić serio! Akcje świadomościowe w firmie mogą mieć formę zabawy – pikniku rodzinnego pełnego angażujących konkurencji, imprezy integracyjnej budującej relacje czy innych inicjatyw, dzięki którym Twój zespół naładuje baterie, a przy okazji – zyska wiedzę z zakresu zdrowia.

Trzymamy kciuki za wszystkie inicjatywy, które pomogą Twoim pracownikom czuć się lepiej i czerpać pełną satysfakcję z życia zawodowego i prywatnego!

Partnerem materiału jest uPacjenta

uPacjenta to dynamicznie rozwijająca się firma z dziedziny HealthTech. Nasz zespół tworzą osoby, które chcą ułatwiać innym dostęp do profilaktyki zdrowotnej i zachęcać do świadomego dbania o siebie. Wspólne poczucie misji przekłada się na codzienne działania: tworzymy i udoskonalamy platformę, która przenosi medycynę do domów – pozwala zamówić badania i inne usługi medyczne pod dowolny adres. Przekonujemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć i chcemy mówić o tym coraz szerzej – nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

LinkedIn
Facebook
Twitter